pondělí 22. července 2013

Nechutenství - dítě od 2 měsíce

Komplikované těhotenství

Přibližně v pátém měsíci manželce objevili při pravidelné prohlídce něco s čípkem a poslali nás do UPMD na větší kontrolu. Tam zjistili, že čípek je v pořádku, ale že máme velký úbytek plodové vody. Doktoři nám nedávali skoro žádnou naději. Začal kolotoč vyšetření, breku a kontroly každý 2 dny. To byl 21. týden. Zuzanka ale všechny překvapila a držela se zuby nechty. Když jsme překonali 30. týden vypadalo vše nadějně. Jediným problémem byla hypotrofie, Zuzka byla daleko menší než průměr. V 38. týdnu se prdíček narodil, 45cm a 2,2kg.

Mateřské mléko

Nejdříve jsme kojili a v 2m měla už 4kg, což dělalo skoro 250g/týden. Všichni říkali, jak je to super. V 3m 4,82kg. Zuzka ale měla strašný prdiky a řvala ráno i večer jak blázen. Říkali jsme si, že buď to je nějaká kolika nebo alergie. Pak díky chybě výpočtu doktorky, kdy si myslela, že přibrala 100g za 14 dní, nás poslala na vyšetření do nemocnice (kvůli tomu, že jsme nepřibírali). V nemocnici nic nenašli a my na radu přešli na UM, což považujeme za velkou chybu. Zezačátku jsme používali standarní Nutrilon HA, ale velký řev neustával. Zkusili jsme všechno přes sunar až jsme zkončili na Nutrilon Alergy Care. Tam prdíky ustoupily (možná to taky bylo tím, že už byla starší a prostě to samo odeznívalo), ale naplno se projevil jiný problém.

Nechutenství

V podstatě od té doby, co jsme začali dávat UM malá nechtěla skoro vůbec pít. Zezačátku si aspon sama vzala 50ml a zbytek jsme do ní nějak dostali. Když byla v polospánku, tak nám byla schopná vypít 100ml. Ale během tak 14ti dnů se její chuť vytrácela až tak od 3m cítila k mlíku naprostý odpor. Už jen uvázání plínky okolo krku bylo provázeno řevem.
Teď (konec 5m) je to tak, že si sama nevezme vůbec nic a mlíko se do ní musí nastříkat. Ona ho pak má v pusince a jak brečí, tak ho postupně spolkne a takhle dokola. Každé krmení trvá +- půl hodiny a je to teda peklo.
Začali jsme i s příkrmama a kupodivu to si vezme třeba 50ml sama. Zbytek už do ní necpeme, protože už ji necheme znechutit další druh jídla. Ale pak stějně si musí vzít mlíko a zase řev...

Říká se, že miminko má vypýt přibližně 1/6 své váhy v mlíku, maximálně 1000ml. My jsme pili tak 1/8. Tzn místo 800ml sme pili 600ml.
Co na to doktorka? Jelikož přibírala, tak to neřešila. (v 4m sme měli 5,69kg a v 4.75m 6,1kg). Ale za jakou cenu?
Nyní už jsme se to docela naučili (i tak je to na hranici psychycké výdrže - speciálně pro manželku :-).

Co se týče Zuzanky, tak pokud se nekrmí je to veselá holčička, co se neustále směje. Šikovná (v 4m se převaluje na bříško, dělá bublinky, cucá si nohy, atd) a velmi klidná.

  • Baby Care - naprosto super aplikace pro android, kam se píše např. bumbání, váha a výsledek vidíme v přehledných grafech. Ukazuje čas odposledního krmení a spoustu vychytávek.

Žádné komentáře :

Okomentovat